Hakkımızda

Merhabalar

Ege Kişisel Gelişim Merkezi faaliyetlerini paylaşmak ve iletişim adına oluşturduğumuz web sitemize hoş geldiniz.

Ruh Sağlığı, Psikoterapi, Kişisel Gelişim alanlarında rehberlik ve destek hizmetleri sunmaya yönelik merkez 2010 yılında açılmıştır. Öğrenci-ebeveyn koçluğu, aile ilişkileri rehberliği ve kurumsal danışmanlık çalışmaları da yürütülmektedir.

Merkezin kurucu ve yöneticisi Psikoterapist Nurdan Yoldaş’tır. Ege Kişisel Gelişim Merkezi aynı zamanda Uluslararası çalışmalar sürdüren Kişisel Gelişim Derneği (KİGEDER) İzmir Temsilciliğini üstlenmiş bulunmaktadır.

Ege Kişisel Gelişime Davet

İletişim, etkileşim, gelişim konuları kolay ifade edilen ama özen ve öncelik isteyen temel kavramlardır. Ege Kişisel Gelişim Birimi bu çerçevede bireysel, kurumsal ve gurup çalışmaları yürütmektedir.

  • Alışkanlıklarımıza bakmak,
  • Bakış açılarımızı sorgulamak
  • Tekrarlayan rüyalarımızı anlamak
  • İyileştirilebilecek alanlarımızı belirleyip çözümleri denemek
  • Geçmiş süreçlerin tıkanmalarına bakmak
  • Gelecek tasarımları

Birçoğumuzun ilişkilerinde zaman zaman bir tıkanmışlık hissi, keyifli ve huzurlu geçmesi gereken zamanların gerginliklerle ziyan olduğu, var oluşumuzu ve hayatımızı sorguladığımız bir dönem olmuştur.

Sürekli yorgun, gergin ve huzursuz olmanız gerekmez. Olumsuz duygularla sık karşılaştığınızı düşünüyorsanız durup ne yapmanız gerektiğini sorgulama, var olan tutumlarınızı gözden geçirme, profesyonel destek alma zamanı gelmiştir.

İç dünyanıza bir gezinti yapmalı, bilinçli veya bilinç dışı etkileşimlerinize bakmalı, içsel sürecinize alınanları veya atılanları görmeli en önemlisi kişisel farkındalık oluşturmak için kendinize zaman ayırmayı düşünmelisiniz.

Kendi iç huzurunuz, zaman ayırdığınız birçok konudan daha önemli ve öncelikli olduğunda ulaşabileceğiniz özgün bir destek zemini olarak burada olacağız.
Eğer aramıza katılırsanız yaşantınıza yeni ve farklı bir boyut ekleyerek psikodrama ile tanışacaksınız.

Bu “karşılaşma” bazılarınız için yeni ve farklı, bazılarınız içinse büyüleyici ve harikulade bir deneyim olacaktır.
Bizim içinse anlamı; etkin, işe yarar ve değerli bir bilimsel gelişim yönteminin uygulanmasıyla danışanların yararlanacakları gelişim sağlayabilecekleri birikimimizi paylaşmak olacaktır.

Bu çerçevede iki farklı yaklaşım ve disiplinle danışanın ihtiyacı doğrultusunda uygulama biçimine karar verilmekte ve kişiye özel çalışma yürütülmektedir.

Psikodramatik yöntemlerle yapılan çalışmalar içsel süreci irdelemek ve sorunların kaynağına ulaşmak açısından çok değerli yol göstericiliğe sahiptir.

Yaşam Koçluğu yaklaşımları ise gelecek tasarımı, başarı motivasyonu ve yaşama coşkusu çerçevesinde değerli kazanımlar elde edilmesini sağlayan özel teknikler içermektedir. Her insanın kendi dünyasını genel yaklaşımlardan ayrı kendi öznelliği içerisinde işlemek temel yaklaşımdır.

Kurumsal danışmanlık çerçevesinde her iki yöntemde de gurup çalışmaları ve eğitsel çalışmalar yapılmaktadır.

Ayrıca konu odaklı işlenen olgularda Sosyodramatik yöntemlerden yararlanılmaktadır.

Kendinize zaman ayırmak, sıkıntılarınızı profesyonel bakış açılarıyla irdelemek ve gelişim hedeflemek önceliğiniz olduğunda Ege Kişisel Gelişim Merkezi’nin kapısında gülümseyerek buluşacağız demektir.

Nurdan Yoldaş İzmir Gaziemir Psikoloji ve Aile Danışmanı – Armut.com

css.php