Nurdan Yoldaş’la Mini Ropörtaj

Zengin dolu dolu bir yaşam ne ifade eder.

Sağlıklı, huzurlu olarak, barışçıl bir ortamda yaşamak. Sevdiğim, verimli olduğum yararlı çalışmalar yapabilmek.

Akşam serininde balkonda çayımı arada yudumlarken bağlamamı, ya da bendir çalıp türkülerle, şiirlerle, doğayla ve tanımadığım şairlerin ozanların duygularıyla hem hal olmak, dem tutmak.

Denizde martılarla yarışmak, denizin duvarında ki incir ağacına selam vermek, sahilde kitap okumak, çocuklarla, köpeklerle oynamak.

En iyi olduğunuz  zamanlarda ortaya çıkan nedir?

Enerjik, sevgi dolu, motivasyonu ve keyfi yerinde üretken olan sürekliliğim. Çevremde benden yarar gören ve sorularını cevapladığım insanlar. Bir de enerjisi temiz, evrene ve canlı varlıklara saçılan huzur. Destek almış ve tıkanmalarını çözen insanların yorgun, şaşkın ama sevgi dolu bakışları.

Neye Direnç gösterirsiniz?

Parasal işlemlerle ilgilenmeye. Elbette karşılıksız destek olmamalı, elbette emeğin bir           karşılığı olmalıdır. Fakat bu para konularının danışanla aramızda oluşan değerli derinliğe ve samimi yardım alma/ verme ilişkisine gölge düşürdüğünü, oluşan saygın ilişkinin etkilenebileceğini düşünüyorum.

Değiştirmeye gönüllü olmadığın nedir?

Bu konuda birkaç şey var

  • Para trafiğini kesinlikle sekreterimin yönetmesi
  • Sosyal projelerim.
  • Yalnız bilimsel kulvarlarda çalışmak yerine hayatın her alanında gelişim çalışmaları ve gurup terapilerinden yararlanılması konusundaki alan çalışmalarım. Kongre sempozyum vb. alanlarda yazılı sözlü posterlerle bedensel, ruhsal, zihinsel gelişim çalışmaları paylaşmak.
  • Etnik guruplarla yürütmekte olduğum etnodrama çalışmalarım.
  • Claros ve Efes Antik Kentlerinde yürüttüğüm Arınma çalışmalarım

Bunu ne daha kolaylaştırır?

Güven ve disiplinle işbirliği yürüteceğim profesyonel bir ekip çalışması yukarıda sıraladığım vaz geçemeyeceğim ve değiştiremeyeceğim konularda çok kolaylaştırıcı olurdu.

Share this article!

Speak Your Mind

*

css.php