Aile İlişkileri Yorgunluğu

İletişim, etkileşim, gelişim konuları kolay ifade edilen ama özen ve öncelik isteyen temel kavramlardır. Ege Kişisel Gelişim Birimi bu çerçevede bireysel, kurumsal ve gurup çalışmaları yürütmektedir. Birçoğumuzun ilişkilerinde zaman zaman bir tıkanmışlık hissi, keyifli ve huzurlu geçmesi gereken zamanların gerginliklerle ziyan olduğu, var oluşumuzu ve hayatımızı sorguladığımız bir dönem olmuştur. Sizlerde bu duygularla sık karşılaştığınızı düşünüyorsanız durup ne yapmanız gerektiğini sorgulama, var olan tutumlarınızı gözden geçirme, belki de profesyonel destek alma zamanı gelmiştir.

İletişim, etkileşim, gelişim konuları kolay ifade edilen ama özen ve öncelik isteyen temel kavramlardır. Ege Kişisel Gelişim Birimi bu çerçevede bireysel, kurumsal ve gurup çalışmaları yürütmektedir.

* Alışkanlıklarımıza bakmak,
* Bakış açılarımızı sorgulamak
* Tekrarlayan rüyalarımızı anlamak
* İyileştirilebilecek alanlarımızı belirleyip çözümleri denemek
* Geçmiş süreçlerin tıkanmalarına bakmak
* Gelecek tasarımları

Birçoğumuzun ilişkilerinde zaman zaman bir tıkanmışlık hissi, keyifli ve huzurlu geçmesi gereken zamanların gerginliklerle ziyan olduğu, var oluşumuzu ve hayatımızı sorguladığımız bir dönem olmuştur.
Sizlerde bu duygularla sık karşılaştığınızı düşünüyorsanız durup ne yapmanız gerektiğini sorgulama, var olan tutumlarınızı gözden geçirme, belki de profesyonel destek alma zamanı gelmiştir. İç dünyanıza bir gezinti yapmalı, bilinçli veya bilinç dışı etkileşimlerinize bakmalı, içsel sürecinize alınanları veya atılanları görmeli en önemlisi kişisel farkındalık oluşturmak için kendinize zaman ayırmayı düşünmelisiniz.
Kendi iç huzurunuz, zaman ayırdığınız birçok konudan daha önemli ve öncelikli olduğunda ulaşabileceğiniz özgün bir destek zemini olarak burada olacağız.
Eğer aramıza katılırsanız yaşantılarınıza yeni ve farklı bir boyut ekleyerek psikodrama ile tanışacaksınız.
Bu “karşılaşma” bazılarınız için yeni ve farklı, bazılarınız içinse büyüleyici ve harikulade bir deneyim olacaktır.
Bizim içinse anlamı; etkin, işe yarar ve değerli bir bilimsel gelişim yönteminin uygulanmasıyla danışanların yararlanacakları gelişim sağlayabilecekleri birikimimizi paylaşmak olacaktır.
Bu çerçevede iki farklı yaklaşım ve disiplinle danışanın ihtiyacı doğrultusunda uygulama biçimine karar verilmekte ve kişiye özel çalışma yürütülmektedir.
Psikodramatik yöntemlerle yapılan çalışmalar içsel süreci irdelemek ve sorunların kaynağına ulaşmak açısından çok değerli yol göstericiliğe sahiptir.
Yaşam Koçluğu yaklaşımları ise gelecek tasarımı, başarı motivasyonu ve yaşama coşkusu çerçevesinde değerli kazanımlar elde edilmesini sağlayan özel teknikler içermektedir. Her insanın kendi dünyasını genel yaklaşımlardan arı kendi öznelliği içerisinde işlemek temel yaklaşımdır
Kurumsal danışmanlık çerçevesinde her iki yöntemde de gurup çalışmaları ve eğitsel çalışmalar yapılmaktadır.
Ayrıca konu odaklı işlenen olgularda Sosyodramatik yöntemlerden yararlanılmaktadır.

Kendinize zaman ayırmak, sıkıntılarınızı profesyonel bakış açılarıyla irdelemek ve gelişim hedeflemek önceliğiniz olduğunda Ege Kişisel Gelişim Merkezi’nin kapısında gülümseyerek buluşacağız demektir.
Hoş geldiniz.

Nurdan YOLDAŞ

Share this article!

Speak Your Mind

*

css.php