Aile İlişkilerinde Roller ve Denge

İzmir Psikodrama Derneği ve Bornova Forum Kipa Aile Kulübü,Ege Kişisel gelişim Merkezi  işbirliği sonucu İnsan Hakları Günü için  Sosyodrama Grup Çalışması yapıldı.

İnsan’ın güvenlik içinde kendi doğasına saygı gösterilerek büyümesinin ve doğuştan var olan değer görme ve sosyal ilişki ihtiyacının öncelikle aile içinde gerçekleştirildiğine dikkat çekildi.

Psikodrama ve sosyodrama hakkında bilgi verildi. İzmir Psikodrama Derneğinin Sosyal projeleri ve Açık Grup Çalışmaları hakkında özet bilgi sunuldu.

Hayatın içinde insan olarak doğuştan kazanılmış  temel haklara vurgu yapıldı.
  
Aile içinde ki roller ve bu roller arasındaki esnekliğin bireyin hayat boyu taşıdığı etkileşimlerin temelini oluşturduğu işlendi.
Uygulamada beyin Fırtınası ile elde edilen rolleri grup üyeleri üç alt gurup oluşturarak tartışıp sonuçları birleştirdiler.

Grup üyeleri arasında etkileşim ve paylaşımlar olduğu, nitelikli zaman geçirmek ve farklı bakış açıları edinmek adına çok yararlandıkları ifade edildi.

10 Aralık Cumartesi akşamı saat 18:00- 20:00 saatleri arasında gerçekleştirilen sosyodrama grup çalışması hedeflendiği süre ve katılımla gerçekleşti.

İzmir Psikodrama Derneği ve Ege Kişisel Gelişim Merkezi  İnsan Hakları günü nedeniyle Bornova Kipa Aile Kulübü tarafından  istenen talebi karşıladılar.

Ege Kişisel Gelişim Merkezi Psikodrama Terapisti Nurdan Yoldaş ve Psikodramatist , Psikolojik Danışman Seyithan Gözüaçık “10 Aralık İnsan Hakları Günü” nedeniyle özel bir grup çalışması gerçekleştirdiler. 

Forum Bornova Kipa içinde bulunan Aile Kulübü Kültür Etkinlik Salonu’nda gerçekleştirilen  etkinliğe katılım sayısı sınırsızdı ve ücretsiz olarak sunuldu.

Nurdan Yoldaş’ın yönettiği “Aile İçi İletişimde Roller ve Denge” konulu sosyodrama Çalışması katılanlar tarafından ilgiyle karşılandı.

Çalışmanın Ko terapisti Seyithan Açıkgöz’ün ısınma çalışmasıyla başlayan grup üyeleri son paylaşım ve geribildirim bölümünde yeni çalışmalarda buluşmak dileğiyle vedalaştılar.

 

Share this article!

Speak Your Mind

*

css.php