Bahar Enerjisinden Nasıl Yararlanılabilir?

Bahar Enerjisi Alternatif

Baharın gelişiyle birlikte, kıştan kalan yorgunlukları, ağırlıkları temizlik yaparak evimizden, iş yerlerimizden temizlemeyi düşünürüz. Kendi bedensel arınmamızın da bahar döneminde mümkün olabileceğini düşünmeyiz. Oysa baharın coşkulu, canlandıran enerjisi tıpkı yaşam alanlarımız gibi bedensel hücrelerimizde de etki göstererek ruhsal ve enerjisel yenilenmeyi sağlayıcı özelliktedir. Yeter ki yararlanmayı bilelim. Bu çerçeve de su, toprak ve hava negatif enerjiyi arıtmada önemli bir araç olarak kullanılabilir.

Su ile Arınma

Bol su ve yıkanma, enerji yenilenmesi açısından dikkate alınmalıdır. Güne başlarken içilecek bir bardak kaynatılmış su, böbreklerin ve idrar yollarının temizlenmesi açısından önemlidir. En az bir gün içerisinde toplam 3 litre su tüketilmesi önerilir. Sabah uyandığımızda, bol suyla yüz yıkamak sadece uyku mahmurluğu için değil, yorgun enerjiden arınmak içinde önemlidir. Yine bu dönemde, sık banyo yapmak rahatlık ve zindelik için kullanılabilecek iyi bir yoldur.

Stresten Uzak Durmak ve Keyfe Zaman Ayırmak

Sizi yoran, gerginleşmenize neden olan soruları çok zorunlu değilseniz ertelemek ya da dinamik hissettiğiniz zamanlarda ilgilenmek üzere uygun zamanda ele almak iyi bir yoldur. Keyifli müzikler dinlemek, keyif aldığınız insanlarla buluşma düzenlemek, hoşlandığınız hobilerinize yönelik aktiviteler yapmak ruhsal dinlenme ve zindelik açısından yararlı olacaktır.

Toprak İle Arınma

Özellikle toprağa dokunmak, piknik ve eğlenceye zaman ayırmakta, kış yorgunluğunu atmak ve içsel motivasyonu, yaşam enerjisini arttırmak açısından yararlıdır.

Yeni Kararlar

Sigarakafeinalkol gibi zararlı alışkanlıkları azaltmak içinde bu süreyi bir başlangıç olarak görmek ya da en aza indirmek yarar sağlayıcıdır.

Son Söz; Her bahar yeni bir başlangıçtır. Doğa yenilenir ve insan doğanın bir parçasıdır.

 

Share this article!

Speak Your Mind

*

css.php