Romenler ile Etnodrama Grup Çalışması Projesi

Soysal projeler çerçevesinde Ege Kişisel Gelişim olarak girişimlerimizden ilkini başlatıyoruz.
Bu projede çalışma yöntemimiz  psikoterapi yöntemlerinden biri olan psikodrama ve etnodrama olacak. Grup çalışmalarına katılan katılımcı kadınların çözüm üretmelerine kolaylaştırıcı katkı koyacağını düşündüğümüz bir çalışma.
Azınlık olan Romen’lerin kendi kültür ve kendi benliklerini ifade etmelerine imkan bulacakları; kendilerine, birbirlerine ve toplumun diğer kesimlerine yaşadıklarını, zorluklarını ve iç potansiyellerini anlatacakları bir ürüne kitap ve belgesel niteliğinde yol açıcı bir ürüne dönüşerek yol açıcı örnek bir çalışma yapılacak.
Bu çalışmanın başka meslek uzmanlarının da katılabileceği geniş bir ekiple daha geniş kapsamlı olması için AB fonlarından yararlanmaya çalışıyoruz.
Avrupa’da da yaşanan bu azınlıklar için Avrupa Birliğinde oluşturulan fonların desteğiyle daha büyük bir projeye dönüştürmeyi hedefliyoruz.
Ege Kişisel Gelişim olarak böyle özgün bir projeyi oluşturmak ve yürütmekten sevinç duyacağız. Şu an bunu bu haliyle küçük ölçekli bir grup çalışması olarak yapmaktansa ön açıcı bilimsel perspektif  sunan bir çalışma akışında yürütmeyi tercih ediyoruz.

Bu Projeyi geliştirmek ve gerçekleştirmek için gereken maddi,  manevi desteğin;  Bölgemizin yerel kurumsal yapılarından geleceğini tahmin ediyoruz. Desteklenerek içimizdeki azınlıklara sahip çıkılacağını ve toplumsal kaynaşmaya katkı sağlanacağını, onların kendilerini ifade edebilmesinin bizleri de aydınlatacağını, özgürleştireceğini  ve sosyal gelişime katkı sağlayacağını düşünüyoruz.

23 Haziran 2012 Cumartesi

Share this article!

Fikrini söyle

*

css.php