Karanlıktan Aydınlığa

İçimizin ışığı

İçimizdeki karanlığın aydınlanması

 

İçimizdeki karanlığın bunalımını bazen evrendeki  ışık aydınlatır. Bakabilene görebilene tabi…

Hayatın içinde kendine zaman ayırmamak, durup dinlenmemek, eksiklerini çokluklarını hesaba katmamak günün koşturmacasına kapılmaktır. Bir yanıyla da böyle umursamaz davranmak insanın kendine yaptığı haksızlıktır.Kişisel gelişim için dinlenme hedefleri  bu nedenle önemlidir.

Kişinin profesyonel destek alarak doğru yaklaşımları öğrenmesi ve içindeki çocuğu onarması anlamlıdır.

Profesyonel destek alarak sakinleşmesi duygu yönetimini öğrenmesi  ve sosyal ilişkilerini yönlendirmesi  işe yarayan ve kalıcı onarım sağlayan bir sonuç olacaktır.Bireyin sürecindeki  netliği sağlamak ve yapabileceklerinizi tartışmak üzere kendinize zaman ayırmak bu anlamda önemli bir adımdır.

Gerek kişisel gelişim uzmanları ve gerekse; Derin onarıma ihtiyaç olduğunda psikoterapi yoluyla destek sunan profesyoneller bu konuda yardım alınacak ruh sağlığı ve gelişimi çalışanlarıdır.

Önemli olan kişinin kendi gelişimini gözden geçirerek sorun üzerinden çözüm yerine bilinçli ve başarılı adımlar atmak üzere hazırlık kararı almasıdır.

Share this article!

Comments

  1. Derbeder der ki

    Kesinlikle haklısınız keşke bunun farkına varabilsekte siz gibi bu konuda uzmanlaşmış ve hatta profesyonel güzel yürekli insanlardan destek alabilsek.Sevgiler…

Speak Your Mind

*

css.php