Kariyer Günlerinde Kişisel Gelişim Standı Açıldı

Ege Kişisel Gelişim

Ege Kişisel Gelişim ve Kigeder İzmir Temsilciliği Standı

Ege Kişisel Gelişim ve Kigeder İzmir Temsilciliği 1. Kariyer Günlerinde stand açtı.
İzmir’in Torbalı ilçesinde “1.Kariyer Günü” adıyla önemli bir etkinlik düzenlendi.
50 firmanın stand açtığı etkinlik yeni açılmış olan Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Daveti yaparken “iş arayan ile işveren buluşuyor” diye yazmışlar. Bütün gün süren etkinlikte konferanslar, tanıtım standları gerçekten işveren ve arayanların buluşması gibiydi.

Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen konferanslara lise öğrencilerinin yoğun ilgisi de kariyer için bilinçli hedef belirleme konusunda dikkatli olduklarını gösteren umut verici bir tutum oldu.

Yetkililerin açıklamalarına göre 480 iş başvurusu gerçekleştirilmiş bulunuyor.
Firmaların birbirleri ile ve ziyarete gelenlerle sohbet etmesi ve kendi iş koşullarına dair bilgiler paylaşmaları değerli bir diyalog oluşturdu.

  1. Kariyer Günleri etkinliği; Kigeder İzmir Temsilciliği’nin de Torbalı Kültürel hayatına ilk kez tanıtımı açısından ayrıca önem taşımaktadır.

Ege Kişisel Gelişim ve Kigeder Temsilciliği’nin standına ilgi oldukça yoğundu.
Kişisel gelişim çerçevesinde “iş yaşamına Hazırlık grupları”nın olacağını öğrenen bazı ziyaretçilerin iletişim bilgileri formunu doldurdukları görüldü.
Ayrıca iş başvurusu için öz geçmiş bilgilerini bırakanlar oldu.

Torbalı Halkı ile buluşma açısından önemli bir adım sayılan etkinlikte Ege Kişisel Gelişim ve Yaşam Koçluğu, Kurumsal Eğitim teklifini firmalara sunarak İlçe’de Kurumlara Özel Eğitimler düzenleyeceklerini açıkladı.

İlk kez düzenlenen, İş-Kur Torbalı İlçe Müdürlüğü ve Torbalı Ticaret Odası’nın işsizliği azaltmak konusunda ortak hedefle gerçekleştirdiği 1. Kariyer Günü amacına ulaşmış görünüyor.
Bu etkinliğin gelecek yıllarda katılımını artırarak süreceği tahmin ediliyor.

Share this article!

Speak Your Mind

*

css.php