Kişisel Burç Analizi ve Açarlar

Burç Analiziniz anlamlıdır

Bir kişinin doğduğu tarih, mevsim, saat ve yöre/yer bilgilerinin o kişinin fiziksel ve tinsel oluşumunun açarları olduğunu analiz yapanlar, şifacılar ve astroloji ile ilgilenenler bilirler.
Kişiye ait öz bilgilerden yararlanılarak o kişinin Doğum Haritası (Horoskop) kurulur, kapsadığı işaretler yorumlanarak analiz yapılır.

Her bir kişinin bir eşinin daha olmadığı bilinir. Kişisel özelliklerine dair horoskop ve yaşamsal açarlar ondan başkasına ait değildir. Kişi bu açarlarını kullanmayı öğrenir ve hayatının akışında yararlanırsa huzur, denge, şifa ve başarı onunla olacaktır. Uzun ya da kısa yaşaması değil yaşadığı her anı nitelikli yaşaması kişinin ömrünü anlamlandıracaktır.

Şifa terapi çerçevesinde yararlanılan bu analiz oluşturulurken; Güneş takvimi, Yıl Takvimi, Ay ve Gezegenler açısından değerlendirmeler yapılarak karşılaştırılmış her üç hesaplamada uyumlu ve denk olan açarlar geçerli sayılarak temel alınmıştır.

Kendine ait açarları kullanırken bazı sözcükler yabancı gelse de derin anlamları dikkat edildiğinde hemen anlaşılacaktır.
Örneğin; Açarlar ifadesi. İlk bakışta anahtarlar yerine kullanılmış bir kelime gibi görülse de özünde anahtar olarak kullanılmamıştır. Anahtar yalnız kilitleri açıp kapatmaya yarayan bir nesnedir. Oysa açarlar kapatmaz yalnız açarlar. Üstelik tek kilitleri değil kapalı duran bir tıkanıklığı, ket vurulmuş bir gidişi, bir tutukluluğu, durağanlığı, daralan bir akışın engelini ve buna benzer pek çok yolu, noktayı, durumu açarlar.

Örneğin Doğulan Gün; Doğum günü değil doğulan gün ifadesi o kişinin doğulduğu günü ifade eder. Doğum günü kendisinin doğum yaptığı anlamını da içermektedir. Görüldüğü gibi daha net ve daha derin ve yalın anlamlar içermektedir.

Türkçede ki söz zenginliği ve derinliği anlaşılır bir durumdur yeter ki yanlış sanılması yerine anlamındaki derinliğe odaklanılsın. öz anlamlarının derinliği içinde daha bütüncül çok daha zengin anlamlar barındırmaktadır.

Share this article!

Speak Your Mind

*

css.php